Strona wykorzystuje ciasteczka (cookies)
strona tytułowa Słownika wileńskiego

Digital version of the
Vilnius Dictionary

Podziękowania

Po trzech latach spędzonych nad Słownikiem wileńskim z radością mogę powiedzieć, że był to czas niezwykle interesujący. Warto było zmierzyć się z marzeniem o nowoczesnej edycji dawnego słownika. Wszystkie nieoczekiwane trudności i kłopoty są tylko częścią rzeczywistości. Przede wszystkim był to czas wypełniony pracą, lekturą, myśleniem, rozmowami i pisaniem.

Chcę bardzo serdecznie podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu.

W pierwszej kolejności Dziękuję Dyrekcji Instytutu Języka Polskiego PAN za zgodę na realizację projektu i życzliwe wsparcie w trakcie prowadzonych prac. Pani Barbarze Fular i Pani Jadwidze Korpak najserdeczniej dziękuję za opiekę nad finansową stroną realizacji projektu.

Dziękuję wszystkim trzem Współpracownikom, których praca posuwała realizację projektu. Na szczególne podziękowania w tym gronie zasługuje Pan Mateusz Żółtak, który zamieniał w informatyczny byt moje leksykograficzne pomysły.

Dziękuję wszystkim, którzy w ciągu minionych trzech lat okazali zainteresowanie projektem oraz zechcieli podzielić się ze mną uwagami i spostrzeżeniami.

Dziękuję wszystkim użytkownikom EESW. Systematycznie wzrastająca liczba wypełnionych ankiet i powiększająca się liczba wejść na stronę projektu świadczą o zainteresowaniu projektem. Dziękuję za wszystkie listy.

Dziękuję też Wielce Szanownym Recenzentom wniosku, których pozytywne opinie zaowocowały przyznaniem grantu i przyczyniły się do tego, że o Słowniku wileńskim wiemy dziś więcej.

Owoce naszych „eswilogodzin” polecam Państwa łaskawemu przyjęciu.

Małgorzata B. Majewska