Strona wykorzystuje ciasteczka (cookies)
strona tytułowa Słownika wileńskiego

Edycja elektroniczna
Słownika wileńskiego

Do Nowego Czytelnika

Przed pierwszym logowaniem

Szanowni Państwo,

miło nam powitać Państwa na oficjalnej stronie projektu „Edycja elektroniczna Słownika wileńskiego”(dalej: EESW). Korzystanie ze strony projektu jest bezpłatne. Czytelnikiem strony projektu może być każdy użytkownik Internetu. Przed pierwszym wejściem na stronę projektu należy:

  1. wypełnić anonimową ankietę;
  2. samodzielnie wybrać login i hasło;
  3. zalogować się.

Login i hasło wpisuje się w zakładce Zakładanie konta. Loginem i hasłem mogą być dowolne ciągi znaków. Hasło musi składać się z co najmniej czterech znaków. Czytelnik sam je wybiera.

Przykładowy login: felicja
Przykładowe hasło: maczek3

Przyszłych Czytelników prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety. Odpowiadając na sześć z dziesięciu pytań, wystarczy wybrać jedną z odpowiedzi umieszczonych na rozwijalnej liście. Prosimy o podanie następujących informacji o sobie: płeć, wiek, narodowość, kraj zamieszkania, wykształcenie, zawód, nazwa ośrodka naukowego (prosimy o podanie pełnej nazwy instytucji), powód i przewidywana częstotliwość korzystania z projektu. Ostatnie pytanie dotyczy znajomości prototypowej wersji dygitalizacji Słownika wileńskiego.

Czas potrzebny na wypełnienie ankiety nie przekracza trzech minut.

widok ankiety

Dane zawarte w ankietach nie będą wykorzystywane w celach komercyjnych. Aktualne zestawienie danych z ankiet jest opublikowane w zakładce Wyniki ankiety.

Ostatnia modyfikacja: 26.08.2012